Відозва з приводу російського вторгнення на Вкраїну

До всіх людей доброї воли

Товариші! Громадяни! Браття і сестри!

Вторгнення збройних сил Російської Федерації на Вкраїну за підтримки «народної міліції» Луганської Народної Республіки та Донецької Народної Республіки, розпочате вранці 24 лютого цього року, є страшною політичною помилкою і злочинною військовою авантюрою. Керівництво Російської Федерації лицемірно називає його «спеціальною військовою операцією». Це неправда: від самого початку йдеться про повномаштабну війну із застосуванням всіх видів звичайного озброєння.

Гірко визнавати, але у лютому 2022 року Російська Федерація повторила «подвиг» нацистської Німеччини червня 1941-го. Згадаймо слова старої воєнної пісні:

«Київ бомбили. Оголосили,
Що почалася війна».

Страшно про це думати, в це не хочеться вірити, але це так. Хочеться, щоби це був лише сон, але це не страшний сон — це страшна дійсність.

Ідеолоґічне прикриття війни — «демілітаризація і денацифікація України, визволення українців з-під ярма київського режиму» — омана. Вірно, що правляча верхівка та панівна кляса Української Республіки далеко не альтруїстичні носії ідеалів демократії, українська демократія далеко не довершана. Ймовірне приєднання до НАТО чи підйом націоналізму останніх років, це — останнє, що потрібно для благополуччя українського народу та для всебічного розвитку людини в Україні. Але не фашистському режимові Російської Федерації, який душить поступ та свободу в своїй країні, визначати зовнішню чи внутрішню політику нашої країни! Не загарбникам вирішувати долю її керівників! Демократія не прилітає на крилатих ракетах. Не на російських танках прийде на Вкраїну правдиве народовладдя, рівноправ’я і гуманізм. Думати інакше — небезпечна ілюзія та злочин — злочин проти історії та майбуття. Хай там якими шляхетними намірами та гаслами прикривати інтервенцію й окупацію, український народ ніколи з нею не змириться. Окупант зазнає поразки. Иншого не знає історія — ані України, ані инших країн.

Видко, що російська правляча верхівка марить імперією — мішанкою ідеолоґії «православ’я, самодержавства й народности», неосталінізму та вєликоросійського шовінізму. Щодо української історії та культури вона демонструє лише невігластво: Україна для неї, це — «шаровари, гопак і борщ з галушками». Російська правляча верхівка прагне довести собі та світові, що вона стоїть біля керма потужної імперської держави, яка вирішує діла у своій «сфері впливу» від Балтики до Тихого океану. Проте доведе вона тільки свою кволість і безпорадність перед лицем запеклого народного опору.  На неї чекає болюче, але неминуче отямлення від ілюзій. Платитимуть за отямлення верхівки, як завжди, низи — і платитимуть кров’ю.

Шукаючи для війни ідейне прикриття, керівництво Російської Федерації заплуталось й обманює себе, власний нарід і весь світ. Ця війна не має жадної цілі, жадного виправдання. Якщо це війна за нав’язування єдиній Україні якогось маріонеткового уряду — вона безперспективна. Якщо це війна за розчленування України — вона несправедлива. Якщо це війна всередині одного народу або між братніми народами (російське керівництво неодноразово заявляло про братство українців і росіян), це братовбивча війна — найогидніша з усіх воєн. Якщо це війна проти незалежної іноземної держави, це відверте, нахабне порушення міжнародного права — ствердження права сильного.

Всяка війна несе смерть, фізичне каліцтво та душевний біль. Ця війна не виключення. Крім иншого вона ведеться проти дружби народів. Лютнева інтервенція вбила залишки симпатії до Росії, що жевріли в серці українського народу. Звісно, в майбутньому можливе примирення, але чим далі триватимуть бойові дії, чим далі перебуватиме на українській землі російський інтервент, чим далі множитимуться жертви та руїни, тим довше загоюватимуться рани, тим довше триватиме ворожнеча між російським й українським народами. Цього не можна допустити! Єдиний можливий вихід — якнайшвидший мир і відновлення суверенітету України.

Геть іноземні війська з української землі! Смерть російським окупантам! Ганьба посіпакам російського імперіялізму в Україні та за її межами! Хай живе перемога в національно-визвольній війні! Хай живе міжнародний антивоєнний рух і солідарність! Мир робітникам і народам — війна капіталізмові й імперіялізмові!

1 Відгук to “Відозва з приводу російського вторгнення на Вкраїну”


  1. 1 ivan 14/08/2022 о 19:29

    Чому ви не кажете про український олігархат, про майдан, про западний американьский імперіалізм? Володимири, які керують Україною і Росією, однаково вороги звичайного робітничого народу


Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.
Лютий 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Останні коментарі

Архіви

Введіть адресу своєї ел.пошти


%d блогерам подобається це: