Ще один націоналізм збирає свої жнива

В першій половині січня ц.р. світова преса широко обговорювала події, що мали місце в Південній Африці. В столиці Південно-Африканського Союзу вибухли великі заворушення поміж тубільцями – неграми та індусами. Під час заколотів згинуло понад 100 осіб, понад 1.000 було поранено та 25.000 людей залишились без даху над головою, бо їхні будинки попалено. Ці події звернули увагу світу на відносини в Південно-Африканськім Союзі.

Під оглядом національним Африканський Союз складається з 7.000.000 тубільців – негрів, 770.000 інших кольорових рас, 230.000 індусів та понад 2.000.000 білих африканців. Політичне життя в руках виключно білих уродженців Африки, які, до речі, мають свою цікаву і повну пригод історію. Це потомки славних бурів, що в 1836 році, втікаючи перед імперіялістичною Бритенією на північ, знищили всі зав’язки місцевого, напів дикого державного життя негрів. Після того провадять вони завзяту війну з британськими військовими експедиціями. Ця довга війна закінчується порозумінням поміж обома сторонами. Герої війни бурів генерали Бота та Сматс, в порозумінні з Англією, творять перший уряд Південно-Африканського Союзу, на який погоджуються англійці, а сам Союз від того часу є і складовою частиною Британської Імперії. Обидві сторони видали декларацію, що «африканці та бритійці мусять іти спільно в боротьбі за краще завтра».

Африканський Союз – держава, в якій основна маса населення – негри, позбавлені будь-яких прав. Політичне життя зв’язане з двома головними партіями «білих». Одна з тих партій, – це націоналісти. Націоналістична партія постала в 1912 році. На чолі її став генерал Герцоґ. Її гасла були: незалежність від Британії в закордонній політиці та сувора расова політика у відношенні до чорних («За білу Африку!»). Друга партія, – це робітнича партія, побудована на основі засад англійського соціялізму. Але «соціялістична» діяльність цієї партії була теж спрямована лише серед білих. При кінці 1920-тих років теперішній прем’єр Союзу Малян творить свою партію під назвою «Очищена Націоналістична Партія». Це вже організація, побудована на засадах модерного фашизму, при допомозі десятків кращих нацистських співробітників.

Рух цей був предметом спеціяльної уваги Гітлера та Ґебельса, які посилали до Африканського Союзу своїх спеціяльно вишколених аґентів. В часі другої імперіялістичної війни боряться націоналісти за невтральність Полудневої Африки. Одначе, Сматс і робітнича партія здобула більшість у виборах і тим самим пляни націоналістів провалилися. Південна Африка боролася в цій війні по боці Британії, проти гітлеризму. Націоналісти лише добилися того, що вояків-негрів не будуть вчити стріляти з легкої зброї, а будуть їх уживати лише в допоміжних робітничих відділах як санітарів і т. д. На рішучі вимоги англійців погодилися врешті, щоб негрів вишколювали, але лише як артилеристів (мовляв, гармати негр легко не сховає на те, щоб колись порахуватися з своїми білими гнобителями). В 1947 році положення в Союзі радикальної змінилося. У травневих виборах малою більшістю голосів перемогли націоналісти і з ними починається період дикої й ганебної, короткозоро продуманої націоналістичної політики в Південно-Африканськім Союзі. Саме перші жнива цієї політики – це останні заворушення. Націоналісти, боючися надати місцевому чорному населенню які-небудь права, спрямовують всю ненависть чорних на індусів. Ці останні знову, це своєрідні «переміщені особи» в Союзі. Їм не дають жадних прав, уважають за чужинців, а з матеріяльних причин вони не хочуть вертатися до своєї батьківщини в Азії. Завдяки обставинам та праці їм вдалося здобути добру матеріяльну позицію, не зважаючи на своє майже безправне положення. Націоналісти вирішили все невдоволення негрів спрямувати саме на тих людей. Але свідомість тубільного населення з кожним днем зростає і прийде час, коли вони будуть знати – хто насправді винний за їх нужду та безпросвітність. Партія .Сматса та ліберальні групи випрацьовують плян піднесення культурного та матеріяльного рівня місцевого населення. А покищо, націоналісти, що мають владу в державі, видумують різні фашистські трюки, щоб зробити Африку лише білою».

Події в Африці показали людству ще один терен, де, на ганьбу нашій сучасності, білі націоналістичні «культуртреґери» думають лише над одним: як утримати якнайдовше мільйони людей в рабстві, нужді та безпровітності.

Джерело: Вперед (Мюнхен). – Ч. 1. – Квітень 1949. – Стор. 9.

0 Responses to “Ще один націоналізм збирає свої жнива”  1. Напиши коментар

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.
Січень 2016
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Останні коментарі

Архіви

Введіть адресу своєї ел.пошти


%d блогерам подобається це: